UČITELJI IN MENTORJI GŠ LIPIČNIK

Učitelji in mentorji, ki sestavljajo kolektiv GŠ Lipičnik, so priznani glasbeniki, ki se ob strokovnem znanju lahko pohvalijo tudi z dolgoletnim nastopanjem. Kot glasbeniki so aktivni na slovenski in tuji glasbeni sceni. Ker večji del pouka poteka individualno, lahko program prilagodijo težavnostni stopnji, primerni za vsakega posameznika, ter zanj poiščejo optimalno izobraževalno glasbeno pot. Svoje znanje in izkušnje prenašajo na učence na način, ki jih pripravlja na morebitno samostojno glasbeno pot. Naši učitelji uživajo v svojem delu iz dveh preprostih razlogov: radi imajo delo z otroki in glasbo. Otroke spodbujajo pri njihovem delu in pravo veselje jim je opazovati napredek vsakega učenca, kajti učenec je ogledalo sebe, svoje šole in svojega učitelja. Čeprav včasih učitelj navzven daje vtis, da je poučevanje nekaj enostavnega, ni vedno tako. Učenci so različni in vsakdo je po svoje unikaten, zato mora dober učitelj vsakič znova odkrivati načine za doseganje zastavljenih ciljev in vselej iskati poti za čim boljšo motiviranost učenca. Vsi imamo vzpone in padce; tako tudi učenec prihaja do točk, ki jih lahko uspešno premaguje le z dobrim učiteljem, podporo staršev in šole. V Glasbeni šoli Lipičnik smo ponosni in veseli, da lahko svojim učencem zagotavljamo tako dober strokovni kolektiv učiteljev in mentorjev. “Sanje se začnejo največkrat z učiteljem, ki verjame v vas, vas pritegne in dvigne na višjo raven, včasih tudi z ostro palico, ki ji rečemo resnica.” (Dan Rather)

Jani Lipičnik

Komorne skupine, seminarji, kitara

Moja glasbena pot se je začela leta 1975 v domačem Zagorju ob Savi, kjer sem se vpisal na oddelek za klavirsko harmoniko tamkajšnje glasbene šole. Že od otroštva sem čutil globoko povezanost z glasbo, ki me je spremljala na vsakem koraku. Nadarjenost in radovednost sta me vodili k raziskovanju različnih inštrumentov – danes jih igram kar dvanajst.

V svoji dolgoletni karieri sem nastopil na več kot 2500 glasbenih prireditvah, sodeloval sem z različnimi pop, rock, narodno-zabavnimi in etno zasedbami ter prejel številne nagrade. Med njimi izpostavljam »Zlatega petelina« leta 1996, dva srebrna diska založbe Panika records, zmago na Slovenski popevki 2004 ter zmago na festivalu narečne popevke 2008. Sodeloval sem z mnogimi znanimi skupinami, kot so Veseli Zagorjani, Hazard, Sunny orchestra, spremljevalna skupina Dominika Kozariča, Rekviem, DeŽur, Zlati muzikanti, Malibu, Prava banda, trenutno pa delujem v skupini Ma3nas in ansamblu Donačka.

Po selitvi v Novo mesto sem ustanovil glasbeno delavnico, ki je sčasoma prerasla v Glasbeno šolo Lipičnik. Danes delujemo na treh lokacijah – v Novem mestu, Grosuplju in Metliki – in ponujamo pouk v 15 različnih oddelkih. Sem vodja šole, a tudi dejavno poučujem, vodim seminarje in komorne skupine.

Poleg poučevanja se ukvarjam tudi z glasbeno produkcijo. V okviru zasebne glasbene produkcije Lipičnik nudim snemanje pesmi, pripravo avtorskih in aranžiranih skladb ter vrhunsko snemalno tehniko.

Glasba je moj način življenja in vsak dan znova sem hvaležen, da lahko to strast delim z drugimi.

Pia Klemenčič

Flavta, električne klaviature

Prihajam iz Črnomlja, svojo glasbeno pot sem začela prav tam, kjer sem pri sedmih letih začela obiskovati glasbeno pripravnico in otroški pevski zbor Glasbene šole Črnomelj. Nato sem v isti glasbeni šoli končala 8 razredov prečne flavte in 4 razrede klavirja.

Po končani osnovni šoli sem sevpisala na Srednjo vzgojiteljsko šolo v Novem mestu, ker pa je bila glasba vedno moja ljubezen sem vzporedno obiskovala še Konservatorij za glasbo Jurij Slatkonja v Novem mestu, ter Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana, kjer sem svoje glasbeno znanje nadgradila še na srednješolski ravni.

Zdaj sem študentka Muzikologije. S poučevanjem inštrumenta imam že kar nekaj izkušenj, prav tako mi ni tuje delo z ljudmi. Svoje igranje flavte sem nadgrajevala in ga še vedno nadgrajujem v različnih orkestrih in komornih skupinah. Že v osnovnošolskih letih sem začela igrati pri KUD godbi na pihala Črnomelj, šolskem kvartetu flavt Glasbene šole Črnomelj, v srednji šoli sem sodelovala pri orkestru Šolskega centra Novo mesto in godalno zasedbo Batallia.

V času študija pa sem sodelovala s Pihalnim orkestrom Ljubljana, Filozofsko filharmonijo ter kvartetom flavt Filozofsko fakultete. Kot flavtistka sem sodelovala tudi s tamburaškim orkestrom Dobreč pri projektu prve tamburaške opere na svetu, V objemu Lahinje.

Mia Plantan

Klavir, glasbena teorija

Rojena sem leta 2004 v Novem mestu, in trenutno študiram biokemijo na Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo v Ljubljani. Kljub temu, da sem se odločila za znanstveno smer, glasba še vedno zaseda pomembno mesto v mojem življenju, saj velik del svojega prostega časa posvetim glasbenemu ustvarjanju in poučevanju.

Svojo glasbeno pot sem začela z igranjem violine v nižji glasbeni šoli, kjer sem nato prešla tudi na klavir. Sodelovala sem v godalnem orkestru Glasbene šole Marjana Kozine, kar je bilo zame izjemno dragoceno glasbeno doživetje. Kasneje sem nadaljevala s komorno glasbo in nastopanjem v orkestru Glasbene šole Lipičnik.

Danes pa sem tudi učiteljica klavirja in glasbene teorije v Glasbeni šoli Lipičnik, kjer se trudim prenašati svoje znanje in ljubezen do glasbe na mlade učence, ki so prav tako navdušeni nad glasbenim ustvarjanjem.

Glasba me spremlja skozi vse moje življenjske poti, saj verjamem, da je umetnost čudovit način za izražanje čustev in povezovanje z drugimi.

Katja Lipičnik

Klavir, električne klaviature, nauk o glasbi

Sem vodja programa in koordinatorka dogodkov v Glasbeni šoli Lipičnik. Po izobrazbi sem univerzitetna diplomirana sociologinja, vendar pa glasba vedno ostaja ključni del mojega življenja. Kot glasbenica sem pianistka, kitaristka in pevka, kar mi omogoča, da povežem svoje znanje s številnimi glasbenimi nastopi. V preteklosti sem bila članica APZ Tone Tomšič v Ljubljani ter ansambla Mladi odmev, danes pa sem del skupine Ma3nas band.

V Glasbeni šoli Lipičnik imam odgovornost za številna področja – od vpisa novih učencev, komunikacije s starši in zunanjimi sodelavci, do priprave različnih notranjih in zaključnih nastopov. Moja naloga je, da poskrbim za nemoten potek šolskih dejavnosti in ustvarim spodbudno okolje za vse, ki se odločijo učiti glasbo.

Poleg koordinacijskih nalog pa tudi sama poučujem in prenašam svoje glasbeno znanje na mlade talente. Glasba zame ni le umetnost, ampak tudi način življenja, ki ga z veseljem delim z drugimi in pomagam razvijati potenciale mojih učencev.

Eva Kovačič

Violina, viola in petje

Sem Eva Kovačič, pevka, učiteljica in glasbenica z bogatimi izkušnjami. Prihajam iz Stične. Moja glasbena pot se je začela že v otroštvu, ko sem se navdušila nad violino, kasneje pa sem se posvetila tudi klavirju in violi. Petje pa je vedno zasedalo posebno mesto v mojem srcu.

Kot pevka sem se pridružila Vražjim muzikantom leta 2020, kjer sem z veseljem sprejela izziv petja v kvintetu. Aktivno pa se posvečam tudi svoji samostojni pevski karieri. Izdala sem že več avtorskih skladb in pred časom pripravila samostojni koncert.

Poleg nastopanja sem tudi učiteljica glasbe. Poučujem violino, violo in petje v Glasbeni šoli Lipičnik, kjer se trudim prenašati svojo strast do glasbe na mlade glasbenike.

Glasba je zame več kot le umetnost; je način izražanja, komunikacije in povezovanja z drugimi. Z veseljem delim to strast s svojimi učenci in soustvarjam glasbeno okolje, kjer se lahko razvijajo in rastejo.

Martin Težak

Diatonična harmonika

Absolutni svetovni in 2 kratni senior evropski prvak v igranju na diatonično harmoniko. Glasbena pot me je popeljala do tega priznanja, ki je rezultat dolgoletnega dela in strasti do tega izjemnega inštrumenta. Od leta 2013 tesno sodelujem z Glasbeno šolo Lipičnik, kjer vodim oddelek diatonične harmonike in poskrbim, da vsak učenec dobi vso potrebno podporo pri izobraževanju.

Moja naloga v Glasbeni šoli Lipičnik ni zgolj poučevanje igranja na harmoniko, temveč tudi usmerjanje učencev na njihovih glasbenih poteh. Ne glede na to, ali se odločijo za nastopanje v ansamblu, nastopanje na tekmovanjih ali koncertih, sem tu, da jim pomagam uresničiti njihove cilje.

Oddelek diatonične harmonike ponuja celostno izobraževanje, prav tako pa učenci sodelujejo v pevskem zboru in harmonikarskem orkestru šole, kjer se lahko povežejo z drugimi glasbeniki.

Sem avtor shematskih zapisov “Symphony” za diatonično harmoniko, ki so namenjeni učenju harmonike na daljavo. Verjamem v dostopnost in kakovostno izobraževanje, zato sem ponosen, da lahko svojo strast do harmonike delim z učenci in jim pomagam postati vrhunski glasbeniki.

Danica Župec

Administrativna sodelavka

Rojena sem leta 1981 v Novem mestu. Po končani osnovni šoli sem se odločila za nadaljevanje izobraževanja na gimnaziji, nato pa sem leta 2005 diplomirala na Fakulteti za družbene vede v Ljubljani, smer politologija. Po tem sem leta 2007 uspešno zaključila še magisterij na Evropski pravni fakulteti, smer pravo.

Po zaključku študija sem se najprej podala v svet trženja, kjer sem pridobila dragocene izkušnje. Od leta 2015 pa sem kot administratorka pridružena Glasbeni šoli Lipičnik, kjer sodelujem pri številnih administrativnih nalogah in pomagam zagotavljati nemoten potek šolskih dejavnosti.

Čeprav mi tempo življenja ne dopušča veliko prostega časa, se ob redkih priložnostih rada odpravi na sprehode ali izlete, da si naberem novih moči. S svojo družino živim v Žužemberku, kjer uživamo v mirnem okolju.

GŠ LIPIČNIK

Vabljeni, da se nam pridružite!